6 Ruchy oporu, które przenoszą trening masy ciała na wyższy poziom

Włącz pasma oporowe.

„Pasma oporowe są świetne do ćwiczeń izometrycznych, ponieważ mogą dostarczać stałe napięcie i mogą być używane do szybkich ruchów energii ze względu na ich elastyczność”, opisuje specjalistę ds. Siły i kondycji certyfikowanej Noam Tamir, założyciel TS Fitness w Nowym Jorku. „Dodając odporność na ćwiczenie, zespoły te mogą pomóc wzmocnić stawy i mięśnie”. Ze względu na dodatkowy opór intensywność ćwiczeń wzrośnie, co może również poprawić oparzenie kalorii.

Zespoły oporu są lekkie i zwykle tanie, co czyni je najlepszym towarzyszem podróży – nawet jeśli chcesz po prostu zabrać ze sobą trening do biura. „Ponadto możesz użyć ich do ćwiczeń rehabilitacyjnych i rozgrzewkowych, a także pomóc się rozciągnąć”, mówi Tamir.

Zacznij od ruchów poniżej.

6 Ćwiczenia oporu dla początkujących

Bicep Curl
Cele: biceps

Stań z rozłożeniem ramion na środku pasma oporowego. Trzymając jeden koniec opaski w każdej ręce, zgnij ramiona 90 stopni, trzymając łokcie po bokach, dłonie skierowane w stronę sufitu. Trzymając łokcie obok boków, zwinął ręce do ramion. Powoli opuść z powrotem. To jeden przedstawiciel. Powtórz 12 razy.

Krok boczny
Cele: pośladki, biodra

Owinąć opaskę oporową wokół goleni i cieląt. Trzymając proste plecy, zgnij kolana i usiądź w przysiadach. Pozostań niski i krok idealnie na bocznej stronie na idealną stronę, a następnie krok po lewej stopie do podążania. Przejdź pięć kroków w prawo, a następnie pięć po lewej.

Prasa narzutowa
Cele: ramiona

Stań z rozdzielczością stóp bioder na środku pasma oporowego. Przytrzymaj jeden koniec opaski w każdej ręce na poziomie Reprezentacja Iranu w piłce nożnej mężczyzn Koszulka klatki piersiowej. Popchnij oba ramiona prosto nad głową. Powoli opuść poziom z tyłu do klatki piersiowej. To jeden przedstawiciel. Powtórz 12 razy.

Stojący rząd
Cele: ramiona, plecy, biceps

Stań z rozdzielczością stóp bioder na środku pasma oporowego. Przytrzymaj jeden koniec pasma w każdej ręce nieco niższej niż wysokość bioder. Utrzymując miękkie kolana i prosto, nie lekko zależnie przed biodrami, aby klatka piersiowa skierowana jest do podłogi. Ściśnij noszenie ostrzy i ciągnij łokcie Vissel Kobe Koszulka w górę i z powrotem. Powoli opuść z powrotem. To jeden przedstawiciel. Powtórz 12 razy.

Przysiad wąski
Cele: quady, ścięgna, pośladki

Stań z stopami nieco bliżej niż rozległość bioder na środku opaski oporowej. Trzymaj jeden koniec pasma w każdej ręce na wysokości bioder z napięciem na opasce. Utrzymując płasko -płaską klatkę piersiową, powoli usiądź w Reprezentacja Chorwacji w piłce nożnej mężczyzn Koszulka przysiadach, idąc tak nisko, jak możesz łatwo przejść bez kolan śledzących obok palców u stóp. Wstań. To jeden przedstawiciel. Powtórz 12 razy.

TriceP odrzut
Cele: triceps, ramiona

Owiń opaskę wokół kotwicy. Stań około dwóch stóp od punktu zakotwiczenia, stóp w rozdzielczości biodrowej, jeden koniec opaski oporowej w każdej ręce z łokciami wygiętymi w 90 stopniach, ciasno do ciała. Utrzymując miękkie kolana i prosto, nie lekko obracaj się do przodu na biodra i pchaj ręce w dół i do tyłu, prostując ramiona za sobą. Powoli wracaj na początek. To jeden przedstawiciel. Powtórz 12 razy.

Informacje te są przeznaczone wyłącznie na cele edukacyjne i nie są przeznaczone jako substytut diagnozy medycznej lub leczenia. Nie wolno używać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub stanu. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zmianą diety, zmień nawyki snu, przyjmując suplementy lub rozpoczęcie nowej rutyny fitness.

Amy Schlinger

Amy Schlinger to nowojorska pisarka zdrowia i fitness, której prace pojawiły się w kosmopolitycznym, zdrowia, stylu Pilates, jaźni i kształcie. Jest zapalonym crossfiter z ciężką miłością do tłuczonych ziemniaków.

Leave a Reply

Your email address will not be published.