Obalenie mitu cholesterolu i kultywowanie prawdziwego zdrowia serca

autorstwa Carolanne Wright

(NaturalNews) Cholesterol otrzymał mnóstwo negatywnych mediów w ciągu ostatniej dekady jako przyczynę zawału serca i choroby tętniczej. Kilka niezbędnych badań wykazało, że cholesterol nie jest przyczyną problemów serca, jak kiedyś sądzono. Przy dziwnym przekręceniu informacji firmy farmaceutyczne, które produkują leki obniżające poziom cholesterolu, chroniły branżę 34 miliardy dolarów rocznie.

Jeden z najbardziej szkodliwych mitów w historii medycznej

Cholesterol został obwiniany za choroby serca, ale zapalenie jest w rzeczywistości prawdziwym winowajcą. Gdy organizm doświadcza działania zapalnego z powodu urazu, układ reaguje poprzez zwężenie naczyń krwionośnych, pogrubienie krwi i wyzwalając komórki w celu pomnożenia zakupu w celu naprawy uszkodzenia. Produkowany jest cholesterol, ponieważ komórki potrzebują go do tworzenia. Płytka naczyniowa jest tworzona, gdy trzeba naprawić uszkodzoną tętnicę. Gdy jednostka jest w przewlekłym stanie stanu zapalnego, ryzyko wysokiego ciśnienia krwi i zawału serca znacznie wzrasta.

Wspanialni autorzy mitu cholesterolu Jonny Bowden, Ph.D. i kardiolog Stephen Sinatra Stan:

„Uważamy, że dziwne połączenie dezinformacji, wątpliwych badań, chciwości korporacyjnej i zwodniczego marketingu spiskowało, aby stworzyć jeden z najbardziej szkodliwych mitów w historii medycznej: że cholesterol powoduje choroby serca”.

Poprzez badanie danych z wielu badań Bowden i Sinatra stwierdzili, że poziomy cholesterolu OGC Nice Koszulka nie są dobrym predyktorem zawałów serca; Połowa ludzi z zawałami serca ma normalny cholesterol; Połowa ludzi z wysokim poziomem cholesterolu ma zdrowe serca; Utrzymanie niskiego poziomu cholesterolu ma niewiele korzyści. Badanie Heart Framingham, które rozpoczęło się w 1948 r. I trwa do dziś, wyraźnie pokazuje, że ci, którzy żyli najdłużej, byli skłonni być w najwyższej kategorii cholesterolu.

Lyon Diet-Heart Study

Inne badanie przedstawia zaskakujące dowody dotyczące roli diety w zdrowiu serca. Naukowcy we Francji w latach 90. podjęli decyzję o obserwowaniu wpływu różnych diet na choroby serca. Uczestniczyły dwie grupy mężczyzn wysokiego ryzyka. Wszyscy przeżyli zawały serca. Wszyscy mieli wysoki poziom cholesterolu i stresujący styl życia. Palili także i nie ćwiczyli.

Jedna Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej mężczyzn Koszulka grupa została poproszona o zjedzenie diety American Heart Association, która ma niską zawartość tłuszczu i cholesterolu. Druga grupa zjadła dietę śródziemnomorską, bogatą w ryby, kwasy tłuszczowe omega-3, warzywa i oliwę z oliwek.

Badanie zakończyło się wcześnie, ponieważ wyniki diety śródziemnomorskiej Newcastle United Koszulka były tak uderzające. Osoby w tej grupie miały 70 -procentowe zmniejszenie śmiertelnych zawałów serca, ale ich wysoki poziom cholesterolu pozostał taki sam w trakcie badania. Po prostu przestali umierać.

Jak zaobserwował Bowen w magazynie Better Nutrition:

„Katastrofa polega na tym, że zwracając całą naszą uwagę na cholesterol, zignorowaliśmy prawdziwe przyczyny chorób serca: zapalenie, utlenianie, stres i cukier. Rzeczy, które możemy kontrolować za pomocą żywności, suplementów i zmian stylu życia – żadne z nich nie ma kosztów ani skutków ubocznych leków farmaceutycznych. ”

Bibliografia:

„Mit cholesterolu? Dlaczego obniżenie cholesterolu nie jest tak kluczowe, jak myślisz ”.

„Mit cholesterolu, który może zaszkodzić Twojemu zdrowiu” dr Joseph Mercoli, Huffpost Healthy Living, 12 sierpnia 2012 r. Odzyskał 18 lipca 2012 r. Z:

„Zakończenie mitu choroby cholesterolu-Heart” Andreas Moritz, Natural News, 8 kwietnia 2010 r. Odzyskano 18 lipca 2012 r. Z:

O autorze:
Carolanne entuzjastycznie wierzy, że jeśli chcemy zobaczyć zmiany na świecie, musimy być zmianą. Jako dietetyk, szef kuchni Natural Foods i trener odnowy biologicznej, Carolanne zachęciła innych do przyjmowania zdrowego stylu życia organicznego, wdzięczności i szczęśliwej orientacji przez ponad 13 lat. Za pośrednictwem swojej strony internetowej www.thrive-living.net nie może się doczekać nawiązania kontaktu z innymi podobnie myślącymi ludźmi z całego świata, którzy dzielą podobną wizję.

Leave a Reply

Your email address will not be published.