Historia czarnych sportowców zapomina funkcjonować

Pojęcie „tworzenia historii” jest nieograniczonym terminem wykorzystywanym do uhonorowania jednostek, a także wydarzeń, które uszkodzły bariery w swojej dziedzinie. Podczas gdy domowe nazwiska w sporcie, takie jak Michael Jordan, Tiger Woods, a także Serena Williams są ikonami w swoim sporcie, a także na stałe, a także zmieniły grę, a także uczyniły główną historię, podręczniki często nie pamiętają ich.

Pierwsi czarni sportowcy na lokalizacji na Igrzyskach Olimpijskich, ubezpieczenie twierdzą, że tytuły mistrza świata, a także nierówności, z którymi zajmowali się w sporcie do ostatecznego sądu, aby walczyć o swoje prawa, pojawiły się dziesięciolecia, a także stymulowane modyfikacje w każdym głównym sporcie. Kup, aby kontynuować kształtowanie znacznie lepszej przyszłości dla sportowców z dowolnego rodzaju rasy, płci, umiejętności lub pochodzenia, musimy spojrzeć wstecz na osoby, które pomogły nam dotrzeć tak daleko na pierwszym miejscu.

Uznając, że należy zrobić o wiele więcej do zrobienia, świętujmy Santos Laguna Koszulka ten czarny miesiąc historii, zapewniając podziękowania tym, którzy przyszli przed nami, a także motywują nowe pokolenie sportowców, takich jak Naomi Osaka, a także Gabby Douglas.

Sprawdź tych ośmiu czarnych sportowców, o których być może nie słyszałeś poniżej, a także aktywuj na ich cześć!

Major Taylor

Urodzony Marshall Walter Taylor, a także nazywany „Major Taylor” jako dziecko, ostatecznie był drugim mistrzem świata w Ameryce Afroamerykańskiej w każdym sporcie po tym, jak został mistrzem światowego roweru w 1899 roku. Podczas próby walki z Jimem Crow ERA, zajmował się wieloma trudnościami na drodze do konkurencji. Został nagrany jako najszybszy rowerzysta na świecie, a także konsekwentnie opowiadany o jego zdolności do myślenia, a także rozbiórki polityki „tylko białej” w jazdy na rowerze.

William Dehart Hubbard

Hubbard był pierwszym w historii Afroamerykanin, który zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w prywatnym sporcie. Wygrał bieg w dal podczas Igrzysk Olimpijskich w 1924 roku z rekordowym skokiem 24 stóp, a także 5 1⁄8 cala.

Podczas gdy Hubbard osiągnął to w latach dwudziestych, często nie zastanawiamy się nad istnieniem Czarnych Amerykanów na igrzyskach olimpijskich aż do Olimpiadów Niemieckich w 1936 roku, gdzie Jesse Owens złapał cztery ścieżki, a także złote medale. Jednak w tym samym samym igrzyskach olimpijskich w 36 roku naprawdę miało 17 innych czarnych sportowców również medal.

Ora Washington

Ora Washington została nazwana pierwszą czarną sportową sportowcem Ameryki, choć nie dostała uznania, na które zasłużyła, nawet po zdobyciu dziewięcioosobowych amerykańskich tytułów singli stowarzyszeń tenisowych, Olympique Marseille Koszulka a także dwunastostronnych tytułów podwójnych, oprócz jedenaście kolejnych tytułów światowych jako Centrum Philadelphia Trybunnes, a także Germantown Hornets. Waszyngton cenił, a także poczyniło postępy w świecie sportu za każdym razem, gdy kobiety były z góry na nawet udział. Trenowała, a także mentorowała Althea Gibson, która została pierwszym czarnym graczem, który zdobył tytuł wielkiego szlema.

Althea Gibson

Przed Arturem była Althea. Althea Gibson była pierwszym czarnym graczem, który zdobył tytuł wielkiego szlema w 1956 roku, a także w „57. Była również niesamowitym golfistą, a także w latach 60. XX wieku, która była pierwszą czarną osobą, która walczyła o wycieczkę golfową dla kobiet.

Mahmoud Abdul-Rauf

Zanim Kaepernick kolano na boisku, Mahmoud siedział podczas gwiazdorskiego sztandaru podczas gier w 95 roku, a Leeds United Koszulka także 96. Ówczesny strażnik Nuggets Denver otrzymał zawieszenie w jednej grze, a także zmuszono go do stania, jednak umożliwił głowę w uznaniu swojej wiary islamskiej.

Surya Bonaly

Ci, którzy są fanami łyżwiarstwa figurowego, najprawdopodobniej znają Surya Bonaly, ponieważ jest jedyną łyżwiarką figurową, która wylądowała na jednej łyżwiarze, o co dzień zakazany na łyżwach figurowych, biorąc pod uwagę, że w połowie lat 70.

Chociaż Surya nigdy nie otrzymała medalu olimpijskiego, jest trzykrotnym srebrnym medalistką Pucharu Świata. W późniejszym zawodzie Bonaly stała się zwolennikiem stowarzyszenia, które ma na celu walkę z rasizmem, przemocą, a także dyskryminację w sporcie we Francji. Jedynym czarnym medalistą olimpijskim łyżwiarzem figurowym była Debi Thomas w 1988 roku.

Cheryl White

Cheryl White była pierwszą czarną kobietą dżokeja. Brała udział w swoim pierwszym wyścigu w 1971 roku, kiedy położyła na końcu, powracała później w swoim zawodzie, gdy wyznaczyła rekord, że jest pierwszą dżokeją kobiet, która wygrała pięć wyścigów dziennie.

Zanim przeszła na emeryturę w 1992 roku, wygrała w sumie 750 wyścigów.

Curt Flood

Kiedy powódź, jak i inni koledzy z drużyny zostali wymienione na Phillies, przeciwstawił się kontraktowi, że gracze musieli zminimalizować ich prawa do rozważania transakcji dla siebie. Nie czuł, że musiał wykorzenić swoje życie, aby wkroczyć do miasta z fanami, o których myślał zarówno rasistowsko, jak i w 1972 r. Curt Flood, centralny polowanie kardynałów, poszedł do najwyższejSąd przeciwko komisarzowi baseballu Bowie Kuhn, aby naciskać na to, co później stało się komplementarną firmą dla ekspertów.

Informacje te są przeznaczone wyłącznie na funkcje akademickie, a także nie są przeznaczone jako substytut diagnozy medycznej lub leczenia. Nie możesz wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu lub stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Zawsze sprawdzaj z lekarzem przed zmianą diety, zmierzenie nawyków snu, przyjmowanie suplementów lub rozpoczęcie nowej rutyny sprawności fizycznej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.